…Z HLAVNÍHO VLAKOVÉHO NÁDRAŽÍ

Po východu z haly hlavního nádraží se vám naskytne pohled na tři tramvajové ostrůvky. Vaším cílem je prostřední z nich (nejlépe ostrůvky obejděte zleva, použití podchodu nedoporučujeme). Na tramvajovém ostrůvku je možné si zakoupit jízdenku v automatu (stačí na 15 minut). Ten se nachází v přístřešku blíže ke vstupu do podchodu. Nastupte na tramvaj č. 1 ve směru Řečkovice. Vystupte na třetí zastávce (Antonínská). Jděte vpravo po směru jízdy, po pár metrech narazíte na roh parku Lužánky. Po jeho hraně se vydejte doprava a na nejbližší křižovatce zahněte opět doprava na třídu Kapitána Jaroše. Samotné gymnázium se nachází po levé straně po necelých 300 m.

…Z AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ U HOTELU GRAND

Po výstupu z autobusu se vydejte doprava (proti směru stojícího autobusu). Před sebou (lehce vpravo) uvidíte trafiku, obejděte ji a pokračujte v původním směru. Přejděte silnici a po levé (spodnější) části, podél trolejbusového nástupiště, vejděte do podchodu. V okamžiku prvního větvení podchodu vyjděte po nejbližších schodech na nástupiště (mírně vpravo, v zásadě však téměř před vámi). Na pravé koleji (tedy v protisměru vašeho příchodu z podchodu) jezdí tramvaj číslo 1 mířící na Řečkovice. Nastupte do ní a vystupte na třetí zastávce (Antonínská). Jízdenky můžete zakoupit přímo na zastávce, v nejbližším přístřešku se nachází automat (Stačí na 15 minut). Jděte vpravo po směru jízdy, po pár metrech narazíte na roh parku Lužánky. Po jeho hraně se vydejte doprava a na nejbližší křižovatce zahněte opět doprava na třídu Kapitána Jaroše. Samotné gymnázium se nachází po levé straně po necelých 300 m.

…Z AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ ZVONAŘKA

V jednom z rohů nádraží (nejblíž k nástupišti 42) naleznete schody, které vedou přes ulici do nákupního centra Vaňkovka. Pokračujte po ochozu rovně skrz centrum a následně přes most kolem obchodního domu Tesco, až dorazíte k eskalátorům. Pokračujte stejným směrem do podchodu a s pomocí šipek nalezněte nástupiště MHD ve směru Řečkovice. Po výstupu z podzemí byste se měli nacházet na prostředním tramvajovém ostrůvku na zastávce Hlavní nádraží. Na pravé koleji (tedy v protisměru vašeho příchodu z podchodu) jezdí tramvaj číslo 1 mířící na Řečkovice. Nastupte do ní a vystupte na třetí zastávce (Antonínská). Jízdenky můžete zakoupit přímo na zastávce, v nejbližším přístřešku se nachází automat (Stačí na 15 minut). Jděte vpravo po směru jízdy, po pár metrech narazíte na roh parku Lužánky. Po jeho hraně se vydejte doprava a na nejbližší křižovatce zahněte opět doprava na třídu Kapitána Jaroše. Samotné gymnázium se nachází po levé straně po necelých 300 m.