Cosplay soutěž

Jakože lidi v kostýmech? Cože???

I letos se můžete těšit na tradiční cosplay soutěž pod vedením Toyotomiho. Cosplay v WHOCON podání – zábavný, lidský, pro všechny :). Tentokrát v sobotu večer!

Máte dotazy nebo pochybnosti? Níže se snažíme zodpovědět všechny. V případě, že vás tato stránka neuspokojí, obraťte se bez obav na mail info@whocon.cz. 

Obecná pravidla

1. Soutěže se smí účastnit kterýkoliv návštěvník WHOCONu, jehož IQ nedosahuje záporných hodnot.

2. Můžete přijít jako jednotlivci nebo jako skupina – ovšem o rozumném počtu členů. Zásahové komando UNIT se nám prostě do sálu nevejde.

3. Nemusíte mít kostým jen z Doctor Who universa, povoleno je prakticky cokoliv.

4. Váš kostým musí odpovídat existující postavě – můžete být klidně řadový Cyberman nebo polidštěná forma TARDIS, nicméně kostým typu „jsem osmnáctý Doktor ze svých vlastních romantických představ“ v soutěži uznat nejde.

5. Soutěžit se smí jak ve vlastnoručně (či na míru) vyrobených kostýmech, tak v těch, které si soutěžící seskládal z už existujících částí oblečení.

6. Kostýmy nesmí obsahovat potenciálně nebezpečné části jako naostřené čepele či funkční repliky zbraní, zkrátka – nikdo nesmí přijít k úrazu či o život… nejsme Dalekové, proboha.

7. Pokud k vašemu kostýmu patří střelná zbraň a hodláte si vzít airsoftové vybavení, mějte prázdný zásobník. Žádný trénink střelby do pohyblivých cílů (návštěvníků WHOCONu) na akci tolerovat nebudeme.

8. Je zakázáno soutěžit v příliš vyzývavých kostýmech – takže nic typu spodní prádlo, plavky, nebo totální nahota. Doktor se sice v seriálu opakovaně svlékal, ale vy mějte proboha rozum.

9. Váš kostým by měl být kompaktní – kupříkladu jestli půjdete za Plačícího anděla a budete za sebou trousit jíl, tak vás ani nebudeme moct pustit do prostor WHOCONu, natož na soutěž. Ano, malomocný Plačící anděl je sice zajímavý nápad, ale nikomu se to pak po vás určitě nebude chtít uklízet.

Přihlašování
 1. Není nutné se přihlašovat předem, stačí prostě přijít na místo před začátkem cosplay soutěže a stoupnout si k soutěžícím. Během soutěže se budeme případně ptát, jestli je tu nějaký soutěžící, který byl zatím opomenut, takže se nebojte, že by na vás nevyšla řada.

 2. Pokud budete k vystoupení potřebovat zvukový soubor (hudba, efekty atd.), tak jej pošlete předem na info@whocon.cz a pro jistotu ho s sebou přineste i na flashce – náhoda je blbec a organizátor soutěže občas někdy taky.

Na info@whocon.cz doplnit se můžete obrátit i v případě jakýchkoliv dotazů ohledně celé cosplay soutěže.

Průběh soutěže
 1. Na pódium budou postupně přivoláváni jednotliví soutěžící a budou nahlašovat identifikační údaje (ať diváci ví, pro koho hlasovat).

 2. Přímo na place můžete mít sólový výstup (chcete-li) nebo si projet krátký dialog s moderátorem. (Našeho moderátora se bát nemusíte, vypadá sice jako Slenderman, ale už minimálně dva měsíce nikoho neunesl).

 3. Pokud budete mít sólový výstup, tak nepřetáhněte délku cca tří minut. Na nějaké dlouhé shakespearovské monology o bytí či pití nejsme stavěni.

 4. Po skončení scénky by měla být možnost se zašít někde v sále, ale rozhodně se nevracejte zpět k lidem, kteří ještě nevystoupili (abychom neztratili přehled o tom, kolik lidí ještě zbývá).

Určení vítěze

Ceny máme dvoje, jednak cenu diváků a jednak cenu WHOCONu.

 1. Cena diváků bude určena na základě hlasovacích lístků, které budou k rozebrání na konci soutěže a později v eTARDIS. Lístky prosím odevzdávejte do připravené a řádně označené bedny, která bude vždy na stejném místě jako hlasovací lístky).

 2. Cena diváků bude rozdělena na tři místa podle počtu hlasů.

 3. Druhá cena je tzv. Cena WHOCONu, též známá jako cena sympaťáka akce, kterou určí organizátoři a která bude pouze pro jedno místo.

 4. Konec hlasování bude v neděli v 9:00.

 5. Vyhlášení bude probíhat na oficiálním ukončení akce. Pokud už předem víte, že se do konce WHOCONu nezdržíte, tak nám prosím po skončení Cosplay soutěže nechte svou adresu (nahlaste ji moderátorovi), ať vám můžeme případně poslat výhru a diplom.