Často kladené dotazy

OBECNÉ

Co je to ten WHOCON?

WHOCON je festival a setkání všech fanoušků Doctora Who datující se již do roku 2013. V současnosti pod sebe WHOCON navíc sdružuje i následující linie:

SHERLOCON: týká se Sherlocka Holmese a jeho světa, popřípadě s ním související kriminalistiky a detektivek
BACON: týká se cestování v čase obecně, včetně například filmů Back to the Future, dle kterých je pojmenován
CYCON: týká se veškerých sci-fi a fantasy obecně
KULTICON: týká se všeho kultivního, ať už seriálů, filmů, knih či dokonce hudby

Na všech těchto liniích vás čekají nejrůznější přednášky, soutěže, workshopy, obchůdky a i zajímaví hosté.

Kdy bude WHOCON?

WHOCON letos připadá na pátek a víkend 23.– 25. listopadu.

Kde bude WHOCON?

V Brně, to je jisté! Konkrétně na půdě nejstaršího brněnského gymnázia, které se nachází na třídě Kapitána Jaroše číslo 14.

Jak se na WHOCON dostanu?

Podrobný popis cesty z vlakového a autobusových nádraží naleznete zde.

Dá se někde na WHOCONU najíst?

Pořádný oběd si můžete dát například v restauraci Tulip vzdálené pouze několik domů od gymnázia (zde však počítejte s tím, že si připlatíte, restaurace je na vyšší úrovni). Pokud více holdujete lidovějším cenám a restauracím, můžete zajít do pizzerie Carpe Diem hned přes ulici. Případně kdekoli jinde, o jídlo zakopnete téměř na každém brněnském rohu. Po loňských zkušenostech samozřejmě rovněž oslovíme naše spřátelené občerstvení a čajovnu, abychom patřičné zázemí vytvořili i přímo v prostorách akce,

Jak je to se vstupenkami?

Podrobnosti související se vstupenkami naleznete v Ceníku.

Jak na WHOCONU prokážu, že mám již zakoupené vstupenky?

Stačí na recepci doložit svou totožnost průkazem s fotografií (občanským průkazem, řidičským průkazem, kartou na MHD...), případně svým ID. ID je čtyřmístné číslo přidělené vašemu účtu zde na stránkách, které najdete v objednávkovém servisu (jakmile bude spuštěn). Na recepci vaši objednávku sami dohledáme a vstupenka vám bude vydána.

Dá se vstupenka koupit na místě?

Nebudou-li vyprodány v předprodeji, pak ano. Doporučujeme nicméně dorazit již v pátek, jelikož kapacita je omezena. Vstupné na místě navíc logicky bývá o něco dražší a návštěvníci s již zaplacenou vstupenkou mají na recepci přednostní odbavení.

Je WHOCON věkově omezený?

Není, ale účastníci mladší patnácti let bez dospělého doprovodu s sebou musí přivézt povolení k samostatné účasti podepsané zákonným zástupcem, označené datem a místem podpisu. Účastníci do 12 let se na WHOCON mohou dostat zadarmo, více v Ceníku.

Nejsem z Brna, jak je to s ubytováním?

WHOCON nabízí za 80 CZK ubytování přímo na místě konání, tedy v budově již zmíněného gymnázia. Zde se spí na zemi s vlastními karimatkami a spacáky ve společných místnostech (třídy, tělocvična), tzv. Zónách ticha. V Brně je nicméně spousta možností ubytování a tak je jen na vás, kterou zvolíte.

WHOCON bude můj první con, mám se bát?

Ne! Není totiž důvod. V případě jakéhokoliv problému či nejasnosti vám zde rádi pomohou organizátoři akce, či dokonce ostatní návštěvníci. Všechno se dá vyřešit a my se pokusíme o to, abyste si svůj (první) con co nejvíce užili. Pokud máte z čehokoliv strach či si nejste jistí, zda se na WHOCONU opravdu budete bavit, zkrátka se ozvěte na mail info@whocon.cz, případně na naši facebookovou stránku a my s vámi rádi prohodíme pár slov o nadcházející akci :)

Bude na WHOCONU Wi-Fi?

Přestože jsme i v minulých ročnících připojení k internetu měli, nedoporučujeme na něj spoléhat. Návštěvníků akce je mnoho a může se stát, že síť nebude tento nápor zvládat. Především přednášejícím doporučujeme si všechny potřebné věci z internetu předem stáhnout a přivézt spolu s přednáškou.

Můžu na WHOCON přijet v kostýmu? A probíhá i nějaká cosplay soutěž?

Samozřejmě, čím víc kostýmů, tím lépe. I když jsou samozřejmě nejvíc tematické kostýmy z Doctora Who, nebráníme se vůbec ničemu, překvapte nás! Cosplay soutěž probíhá tradičně v sobotu a sestává především z krátké scénky každého soutěžícího.

Můžu na WHOCONU platit Eury?

Obecně ne. Možná tuto možnost budou někteří z prodejců podporovat, ale určitě se nevyplatí na to spoléhat.

Můžu přijet na WHOCON, když jsem na vozíku?

Určitě, budova gymnázia, kde se WHOCON koná, je zcela bezbariérová (má samostatný vchod bez schodů, výtah a upravené toalety). Pokud se k nám chystáte a budete těchto služeb využívat, ozvěte se nám prosím na e-mail info@whocon.cz nebo na náš facebook, abychom se domluvili na detailech.

Můžu na WHOCON přijet se psem?

Zvířecí doprovod (až na asistenční zvířata) povolen není. 

Nenašel jsem v tomto FAQ odpovědi na své otázky, co mám dělat?

Napište na info@whocon.cz, popřípadě na náš Facebook.

PŘEDNÁŠENÍ

Chci mít na WHOCONU nebo na jedné z jeho linií přednášku, je to možné? Záleží na mém věku?

Bez ohledu na věk je možné přednášku mít. Pokud jsme ještě nevyhlásili stop stav (o tom byste se dozvěděli na našem facebooku či zde, na stránkách), stačí vyplnit přihláškovou registraci a odeslat ji.

V současné době se registrace posílá přes tento formulář.

Když jsem odeslal registraci, znamená to automaticky, že budu přednášku mít?

Bohužel neznamená. O přednášení je na WHOCONU dost velký zájem, ale jeho časová kapacita není nafukovací. Musíme si proto přednášky vybírat. Odeslaná registrace zajistí, že o přednášce víme a uvažujeme o ní.

Nepřišlo mi potvrzení o přijetí registrace, je to problém?

Problém to určitě není, je možné, že se nám ztratila. To víte, Pánům času se někdy ztratí planeta, WHOCONU přednáška :). V takovém případě se na nás prosím obraťte přes mail prednasky@whocon.cz nebo přes náš facebook.

Platí přednášející vstupné?

Ne, přednášející vstupné platit nemusí, automaticky se s nimi počítá. Je nutné, aby byli registrovaní na našich stránkách, ale vstupenky neobjednávají. Zaregistrovat se do našeho systému můžete zde.

Platí přednášející ubytování, pokud chtějí spát přímo v budově conu?

Ubytování přednášejících je trochu oříšek. Přednášející totiž sice mají možnost ubytování zdarma, může se nicméně stát, že kapacita spacích místností vystačí jen pro "obyčejné" návštěvníky. V takovém případě musejí přednášející spát přímo v přednášecích místnostech, což s sebou přináší určité nepříjemnosti, především nutnost vyklizení místnosti po dobu, v jakou se v ní přednáší. Dost možná se tedy přednášející v těchto místnostech příliš dobře nevyspí. Pokud chcete mít jakožto přednášející jistotu pohodlného spánku, doporučujeme si ubytování zaplatit a zajistit si tak místo v Zónách ticha.

Co je to ID a proč ho po mně můžete v souvislosti s přednáškou chtít?

ID je čtyřmístné číslo, které vám systém po vaší registraci přidělí. Na základě tohoto čísla vás následně máme vedené jako přednášející a jste na conu bez problému vpuštěni do budovy. Po registraci/přihlášení ho naleznete zde. V případě jakéhokoliv problému s nalezením svého ID či vytvoření účtu na stránkách nás kontaktujte na info@whocon.cz.

SPOLUPRÁCE

Chci WHOCONU pomoci i jinak než přednášením, jak mohu?

Můžete se stát organizátorem a pomáhat tak WHOCONU například s šatnou, recepcí, technikou či něčím podobným. Jako organizátor neplatíte vstupné, avšak je nutné mít zápal a odhodlání. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na info@whocon.cz či na facebookové stránce.  

Chci na WHOCONU mít vlastní stánek či obchůdek, je tu ta možnost?

Určitě je možné se domluvit, ale má to jistá pravidla. Napište na obchody@whocon.cz a dostanete podrobnosti.

Chci o WHOCONU napsat článek, udělat rozhovory s návštěvníky či organizátory, nebo něco podobného, můžu?

Ano, samozřejmě, budeme rádi! Jen nás prosím kontaktuje na info@whocon.cz či facebookové stránce a následně se s námi podělte o výsledky své práce, budeme je s radostí šířit dál za hranice všedních dnů.

Chci WHOCON finančně/materiálně podpořit, jak to můžu udělat?

Určitě se nebráníme jakékoli pomoci, naopak! Prosím napište na info@whocon.cz nebo na naši facebookovou stránku, určitě se domluvíme.